Salı, Mayıs 30, 2023
Ana SayfaGÜNCELBurak Bora Anadolu Lisesi Kan Bağışı Kampanyası

Burak Bora Anadolu Lisesi Kan Bağışı Kampanyası

BAŞKALARININ HAYATI SENİN DAMARLARINDA AKIYOR !

 
Kartal’da Burak Bora Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından 2013 yılından beri düzenlenen Kan ve Kök Hücre Bağışı Kampanyası’nın bu yıl bir yenisini daha gerçekleştiriliyor.
Burak Bora Anadolu Lisesi öğrencileri toplumumuzda eksik olan kan ve kök hücre bağışı bilincini oluşturmak amacıyla “Başkalarının Hayatı, Senin Damarlarında Akıyor” sloganıyla yola çıkarak ilk kez 2013’te düzenlenen “KAN VE KÖK HÜCRE BAĞIŞI KAMPANYASI”nı her yıl büyük bir azimle sürdürerek gelenek haline getirdi ve yüzlerce insana umut oldu.
Kanın kime, ne zaman, hangi saatte gerekeceğini bilemeyiz. Bu ihtiyacı azaltmak gayesiyle yapılan bağışlar esnasında titizlik son derece önemlidir. Kanın güvenli olarak alımı, stoklanması, sevkiyatı ve analiz edilmesi en iyi hizmet düzeyinde olmalıdır. Bu sebeple proje TÜRK KIZILAYI ile koordineli bir şekilde gerçekleştiriliyor. Her sene belirlenen tarihe kadar öğrenciler ve sorumlu öğretmenler tarafından projenin hazırlıkları özveriyle yapılıyor. Okullarını her sene önemli mevkilerde bulunan kişiler, sanatçılar, vatandaşlar olmak üzere toplumun her kesiminden insan ziyaret ediyor ve düzenlenen etkinliklere destek oluyor.

             Burak Bora Anadolu Lisesi tarafından gerçekleştirilen kan bağışları şu şekildedir:

 
– 25 ARALIK 2013   : İlk Kan Bağışı Kampanyası’nda 150 ünite kan toplandı.
– 25 ARALIK  2014  : 2.Geleneksel Kan Bağışı Kampanyası’nda 384 ünite kan toplandı.
– 5    NİSAN 2016   : 3.Geleneksel Kan Bağışı Kampanyası’nda yaklaşık 3850 vatandaş okulumuzu ziyaret etmiş ve 648 ünite kan bağışı sağlanmıştır. Kızılay Raporlarına Göre Milli Eğitim Bakanlığı’nın tüm eğitim kurumlarındaki kan bağışı rekoru kırıldı.
– 3    MAYIS 2017  : 4.Geleneksel Kan ve Kök Hücre Bağışı Kampanyası’nda 751 ünite kan toplandı.
– 27  MAYIS   2018 : 5.Geleneksel Kan ve Kök Hücre Bağışı Kampanyasında Bir Günde 170 ünite kök hücre ve 782 ünite kan toplandı.
– 26  NİSAN   2019 : 6.Geleneksel Kan ve Kök Hücre Bağışı Kampanyası’nda 1430 ünite kan ve 253 ünite kök hücre Toplandı.
–  23 TEMMUZ 2020: 7.Geleneksel Kan ve Kök Hücre Bağışı Kampanyası’nda 518 ünite kan toplandı.
Her yıl ulaşılan rakamlar onlar için bir sonuçtan öte bir sonraki yıl için daha büyük bir hedef olmaktadır. COVİD-19 Salgınıyla azalan kan stoklarını da göz önünde bulundurarak bu yıl da birçok insana umut olma misyonuyla 27 Mayıs 2021 tarihinde “8.GELENEKSEL KAN VE KÖK HÜCRE BAĞIŞI” projesini gerçekleştiriyorlar.
“Tüm Kartal halkını Burak Bora Anadolu Lisesi’nde bağışçı olarak görmekten gurur ve mutluluk duyarız. Sizler de bir ünite kan bağışlayarak üç kişiye hayat olabilirsiniz” diyorlar.

UNUTMAYIN , BAŞKALARININ HAYATI SİZİN DAMARLARINIZDA AKIYOR!..

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı