Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaGÜNCELCAN YÜCEL ANILIYOR

CAN YÜCEL ANILIYOR

CAN YÜCEL ANILIYOR

Türkiye Yazarlar Sendikası ve Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisinin katkılarıyla Datça’da “Can Yücel’e Bin Selam” adıyla geniş kapsamlı bir program düzenledi.

12 Ağustos Cuma günü programa saat 13. 00’te Can Yücel’in Datça’daki mezarı başında ölümünün 23. Yılında yapılacak anmadan sonra UKKSA’nın Datça / Yakaköy’deki açık hava gösteri alanında Emine Özkarslıoğlu’nun saat 19.30’da yapacağı açılış konuşmasıyla  başlayacak.

Saat 19.45’te Işıl Özgentürk’ün moderatörlüğünde gerçekleştirilecek olan Ayşe Emel Mesci ve Orhan Aydın’ın konuşmacı olarak katıldıkları “Can Yücel ve tiyatroya katkıları” panelini, Işıl Özgentürk’ün “Can Yücel ve anarşi” konulu konuşması, Namık Kuyumcu’nun “Can Yücel ve iklim değişikliği” konulu konuşması ve Tuğrul Keskin’in “Can Yücel ve şiir” etkinliği yapılacak.

Saat 21.00’de Nuray Gök Aksamaz’ın sunacağı Türkiye Yazarlar Sendikası’nın programı; TYS Genel Başkanı Adnan Özyalçıner’in “Can Yücel şiiri” üzerine yapacağı konuşma, Tahir Şilkan’ın “Can Yücel ile Fakir Baykurt dostluğu” ve Kamil Tekin Sürek’in “Can Yücel’in yargılandığı dönemle ilgili mahkeme anıları” konulu paylaşımlarla sürecektir. Program Nalan Çelik, Dilruba Nuray Erenler, Nükhet Eren ve Nuray Gök Aksamaz’ın Can Yücel’den sunacakları şiirlerle sonlanacak.

“Can Yücel Şiir Yolu Sergisi”

Sergi alanında İlhan Gülek’in hazırladığı “Can Yücel Şiir Yolu Sergisi” ve kitap sergisi de yer alacak. Etkinlik boyunca katılımcı yazarlar kitaplarını okurlara imzalayacak.

Can Yücel’i anma etkinliği, saat 22.15’te Nebil Özgentürk’ün sunacağı “Can Yücel Adana Anıları ve Can Yücel belgeseli” ile sona erecek.

13 Ağustos Cumartesi günü, UKKSA 12. Knidos’un Sır’ı Sanat Festivali “İklim Değişikliği”nin açılışı yapılacaktır. Etkinlikte kokteyl, sergi açılışları, yaşam boyu onur ödülü törenleri ve Grup Dost Yürek konseri yer alacaktır. Sergi 30 Ekim’e kadar sürecek.

14 Ağustos Pazar günü, saat 21.00’de Güney Özkılınç’ın sunacağı “Sinevizyon eşliğinde Nazım Hikmet Söyleşisi” ile etkinlikler son bulacak.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı