Cumhuriyet Halk Partisi Kartal Belediye Başkan aday adayı Muammer Çelebi; Uğur Mumcu, antiemperyalist, cumhuriyetçi, özgürlükçü, idealist bir kalemimiz, cesur bir aydınımızdı.
Kartal’da Uğur Mumcu Mahallesi Çevre Kültür ve Dayanışma Derneği (UM-DER)’in düzenlemiş olduğu “Vurulduk Hey Halkım Unutma Bizi” anma programına Cumhuriyet Halk Partisi Kartal Belediye Başkan aday adayı Muammer Çelebi’de katılarak Araştırmacı Gazeteci Uğur Mumcu’yu andı.
![](https://kartalinsesi.org/wp-content/uploads/2024/01/Muammer-Celebi-Ugur-Mumcuyu-andi.jpg)
Muammer Çelebi Mumcu ve anma ile ilgili duygularını gazetemize şöyle ifade etti:
Kartal’da Uğur Mumcu Mahallesi Çevre Kültür ve Dayanışma Derneği (UM-DER) her yıl olduğu gibi bizleri Uğur Mumcu Anma programında bir araya getirdi.
Uğur Mumcu; antiemperyalist, cumhuriyetçi, özgürlükçü, idealist bir kalemimiz, cesur bir aydınımızdı.
Ömrünü karanlıkla mücadeleye adamıştı ve o karanlık güçler tarafından yaşamdan koparıldı. Kendisini rahmet ve saygıyla anıyor, bu anlamlı törene ev sahipliği yapan UM-DER yöneticilerine teşekkür ediyorum.