Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaKARTALCHP Kartal İlçe Başkanı Süleyman Uzunok; "Örgütümün ve Kartal halkının emrinde olacağız"

CHP Kartal İlçe Başkanı Süleyman Uzunok; “Örgütümün ve Kartal halkının emrinde olacağız”

CHP Kartal İlçe Başkanı Süleyman Uzunok; “Örgütümün ve Kartal halkının emrinde olacağız”

Kartal/ Yüksel Fırat

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Süleyman Uzunok seçilmesinin ardından tüm örgütü davet ederek ” Cumhuriyetimizin 100. yılı; tek yön iktidar” çağrısıyla bir basın açıklaması yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal ilçe binasında gerçekleşen basın açıklamasına Süleyman Uzunok’un “Yol Arkadaşlarım” dediği partililer kitlesel bir katılım gösterdiler.

Kürsüde partililere seslenen Uzunok, bir işçi çocuğu olduğuna vurgu yaparak kendisini; “Adım Süleyman Uzunok. İşçi Hasan’ın oğluyum. Atadan dededen partiliyim. Erzincan Kemah’lıyım. Evli ve dünyalar tatlısı küçük bir kızım var. Galatasaray Matematik ve Kocaeli Hukuk’da eğitim öğretim hayatım oldu. Kendi iş teşebbüslerimle ilgilenmekteyim. Birlikte yol yürümekten övünç duyduğum bu yönetimde 3 yıl eğitim sekreterliği görevi, parti okulu eğitmenliği, gençlik kolları süreçleri mahalle birim başkanlığı gibi çeşitli görevlerde bulundum” diyerek tanıttı.

“ÖTEKİSİ OLMAYAN BİR ANLAYIŞLA ÇALIŞACAĞIZ”

Fotoğraf/ Yüksel Fırat

Milletvekili seçimlerinden dolayı ilçe başkanlığı görevini bırakan Efendi Argunşah’ın ardından yönetim kurulu içinde yapılan seçimle ilçe başkanlığına gelen Süleyman Uzunok, kendisine görevin tebliğ edildiğini söyleyerek; “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapabilmek adına arkadaşlarım tarafından örgütüm tarafından bana sorumluluğu çok yüksek bir görev tebliğ edildi. Bu görevi şahsıma layık gören bana oy veren vermeyen tüm yönetim kurulu arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler ediyorum” dedi.

Seçilme sürecini; “Seçim parti içi bir işleyişti ve geride kaldı bütün yönetim kurulu arkadaşlarımla örgütümün ve Kartal halkının emrinde olacağız. İlçe Başkanlığımız süresince Kadın Kollarımız ve Gençlik kollarımızla birlikte koordineli ve uyumlu bir şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz.” diyerek tanımladı.

Süreçteki yönetim anlayışlarının nasıl olacağına dikkat çeken Uzunok; “Görev süremizce tüm örgütümüze eşit mesafede olacağımızı örgütümüzde ötekisi olmayan bir anlayışla çalışacağımızı buradan ilan ediyorum. Bizler yaşanan bu tarihi süreçte birlik beraberliğimizin çok önem arz ettiği bir süreçten geçiyoruz tek bir arkadaşımızı yoldaşımızı küstürmek yada kırmak niyetinde bu güne kadar olmadık bundan sonrada olmayacağız. Ben değil biz olacağız. diyerek betimledi.

POLİTİK SÜREÇ

Politik süreci de değerlendire Süleyman Uzunok; “Geldikleri günden beri her değerimizi yozlaştırmaktan geri durmadılar. Kutsallarımıza, gelenek ve göreneklerimize, aile bağlarımıza, ekmeğimize işimize, aşımıza göz koydular. Tek tip dünya modelinde tek tip vatandaş olmamızı istediler. Sorgulamayan, gelişmeyen ve itaat eden insan sürüleri olmamızı istediler. Milli eğitim, milli savunma, tarım, enerji ve su kaynaklarımızı küresel sermayeye peşkeş çektiler. Emekliyi, öğretmeni, işçiyi, bir halkı açlık sınırında yaşamaya mecbur ettiler. Gelecek günler bu düzenle giderse çok da karanlık. Ve zemheriden kurtulmanın tek çaresi de Cumhuriyet Halk Partisi’dir” diyerek basın toplantısını sonlandırdı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı