Cumartesi, Haziran 25, 2022
Ana SayfaGÜNCELÇocuk Hakları Eğitimi

Çocuk Hakları Eğitimi

Kartal Kreş Öğretmenlerine Çocuk Hakları ve  ‘Çocuk İstismarında Farkındalık’ Eğitimi Verildi

 
Kartal Belediyesi ve Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) arasında geçtiğimiz Ocak ayında imzalanan iş birliği protokolü imzalandı.  https://kartalinsesi.org/kartal-belediyesinden-cocuk-istismari-ile-mucadelede-onemli-adim/Söz konusu protokole göre iki kurum, Kartal’da Çocuk Hakları kapsamında çeşitli eğitim seminerleri, sempozyumlar ve bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştirerek çocuk istismarına karşı birlikte mücadele edecek. Söz konusu protokol kapsamında Kartal Belediyesi’ne bağlı 15 kreşte eğitim veren öğretmenler için çevrimiçi Çocuk Hakları ve  ‘Çocuk İstismarında Farkındalık’ eğitimi düzenlendi.
Çocuklar için sağlıklı, güvenli ve sevgi dolu bir gelecek inşa etmek için Kartal genelinde çeşitli eğitim seminerleri, sempozyumlar ve bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştirerek çocuk istismarına karşı birlikte mücadele etmeyi amaçlayan Kartal Belediyesi ve UCİM; kreş öğretmenlerine yönelik “Çocuk İstismarında Farkındalık” eğitimi gerçekleştirdi.
Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) 81 ilde yapılanma çalışmalarına başladı. 2014 yılında çocuk istismarına karşı çalışmalarına başlayan dernek 2017’de Mersin Merkezli kuruldu. Bölge illeri dahil olmak üzere yapılanma çalışmalarına başlayan dernek 66 ilde 55 bin üyesiyle çocuk istismarına karşı mücadelesini sürdürüyor. Kartal Belediyesi ve Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) arasında geçtiğimiz Ocak ayında iş birliği protokolü imzalandı.
Zoom üzerinden gerçekleştirilen eğitim; Türkiye Yapılanma Sorumlusu Damla Alioğlu, UCİM https://www.evrensel.net/haber/416128/ucim-cocuk-istismarina-karsi-tum-illerde-yapilanma-calismasi-baslatti Türkiye Hukuk Koordinatörü Avukat Candan Tekin, UCİM Türkiye AR-GE Sorumlusu Avukat Lemi Keleş ve UCİM Bilim Kurulu Başkanı Öğretim Görevlisi Sergen Irmak tarafından verildi.
Kartal Belediyesi Kreş Müdürü Enif Yavuz Dipşar ve kreş öğretmenlerinin katılım sağladığı eğitimde; eğitmenler çocuk istismarının hukuki boyutu, çocuk hak ve güvenliği ile çevrimiçi çocuk istismarı ve siber uzaklaştırma üzerine detaylı bilgilendirmede bulundu.
 

Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar