Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaKARTALCumhuriyet Mahallesi'ne 10 km yağmur ve atık suyu altyapısı

Cumhuriyet Mahallesi’ne 10 km yağmur ve atık suyu altyapısı

Kartal Belediyesi ile İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) koordinasyonu ile Kartal Cumhuriyet Mahallesi’ndeki alt yapı sorunu tarihe karışacak.

Havaların ısınması ile hızlandırılan çalışmaların sonucunda, Cumhuriyet Mahallesi ve Hürriyet Mahallesi’nin en önemli sorunlarından biri olan su baskınları, yapılacak alt yapı çalışmaları ile çözüme kavuşacak.

Bölgede 20 sokak ve 2 caddeyi kapsayan çalışma ile toplam 6 bin metre uzunluğunda atık su ve 4 bin metre uzunluğunda yağmur suyu alt yapısı döşenecek. Yapılan çalışmalar ile hem birbirine karışan atık ve yağmur suyu kanalları ayrıştırılırken, hem de yeni atık su ve yağmur suyu alt yapısı inşa edilecek.

Kartal’ın diğer mahallelerine göre yer yer eğimi fazla bölgelere sahip olan mahallede yapılan çalışmanın, yaz aylarına kadar bitirilmesi hedefleniyor. Alt yapı çalışmalarıyla birlikte şiddetli ve yoğun yağışlarda ani su baskını ile taşma sorunları da ortadan kalkacak.

Bölgede yapılan yoğun çalışmaları yerinde inceleyen Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, İSKİ yetkilileri ve Kartal Belediyesi teknik ekibinden projeyle ilgili ayrıntılı bilgi aldı. Başkan Yüksel, inceleme sırasında bölge esnafını da ziyaret ederek altyapı çalışması ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Cumhuriyet Mahallesi ve Hürriyet Mahallesi’nin bir kısmını ilgilendiren alt yapı çalışması ile ani su baskını ve taşkınların önüne geçmeyi hedeflediklerini belirten Başkan Yüksel, İSKİ ile koordineli olarak Kartal’da bu yaz boyunca alt yapı yatırımlarına devam edeceklerini vurguladı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş