Kartal Belediyesi, Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi otoparkına iftar çadırı kurdu. Vatandaşlar, iftarlarını burada hep birlikte açtı.
Çadır, İftar ve sahurda Ramazan Ayı boyunca devam edecek
Her gün 1000 kişilik iftar yemeğinin verilemeye başlandığı çadırda, sahurda da 500 kişilik yemek hizmeti sunuluyor. Sahurda çay ile birlikte yedi çeşit olarak sahur yemeğinin ardından, iftarda 4 çeşit yemek vatandaşlara ikram edilerek oruçlarını açmaları sağlanıyor.
Kartal Belediyesi’nin hizmete açtığı Neriman-Sami Türkdoğan Aşevi ve Gıda Bankası’nda usta aşçılar tarafından yapılan ve hijyenik şartlarda hazırlanan yemekler, iftar sofrasında yerini aldı.
Özenle hazırlanan çeşit çeşit yemeklerin servis edildiği çadırda iftar yoğunluğu oluşurken hastanede bulunan ve buradaki iftar hizmeti ile oruçlarını açan vatandaşlar, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e teşekkür etti.