Çarşamba, Haziran 12, 2024
Ana SayfaGÜNCELEmek ve Özgürlük İttifakı, Yüksek Seçim Kuruluna ittifak protokolünü sundu.

Emek ve Özgürlük İttifakı, Yüksek Seçim Kuruluna ittifak protokolünü sundu.

Emek ve Özgürlük İttifakı, Yüksek Seçim Kuruluna ittifak protokolünü sundu. Protokolde, “Hedefimiz halkın gerçek egemenliğine dayanan bir demokrasinin inşasını sağlamaktır” ifadeleri yer aldı.

Emekçi Hareket Partisi (EHP), Emek Partisi (EMEP), Halkların Demokratik Partisi (HDP), Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF), Türkiye İşçi Partisi (TİP) ve Toplumsal Özgürlük Partisinin (TÖP) bir araya geldiği Emek ve Özgürlük İttifakı, Yüksek Seçim Kuruluna ittifak protokolünü sundu.

İttifak protokolünde, seçime girme yeterliliğine sahip Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (YEŞİL SOL PARTİ) Eş Genel Başkanları Çiğdem Kılıçgün Uçar ve İbrahim Akın, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş ve Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Ercüment Akdeniz’in imzaları yer aldı.

İttifakın bu olağanüstü süreçte emekten, barıştan, demokrasiden yana güçlerin ortak ve birleşik mücadeleyi güçlendirmesi ve kararlı bir şekilde sürdürmesinin büyük önem taşıdığı belirtilen protokolde şu ifadelere yer verildi:

“Verilecek ortak mücadele, takınılacak güçlü ve kararlı tutum, halkın acil ekonomik taleplerinin elde edilmesi ve demokratikleşme yolunda adımlar atılmasını sağlayacak bir yürüyüş olacaktır. İşçilerin, emekçilerin, yoksulların, kadınların, gençlerin, doğa ve insan hakları savunucularının dayanışması ve ittifakıdır. Ortak, güçlü ve kararlı bir mücadele zeminidir.

Hedefimiz demokratik, özgürlükçü ve eşitlikçi ilkeler temelinde halkın gerçek egemenliğine dayanan bir demokrasinin inşasını sağlamaktır. Emek, barış, özgürlük ve demokrasi değerleri temelinde halkın egemen olduğu bir toplumsal düzen kurabiliriz. Bunu başarmak ezilen ve sömürülen halk kitlelerinin değiştirici gücüyle mümkündür.

Yurttaşların siyasi tercihlerinin Türkiye Büyük Millet Meclisine eksiksiz yansıması ve temsilde adaletin sağlanması amacıyla Yeşil ve Sol Gelecek Partisi (YEŞİL SOL PARTİ), Türkiye İşçi Partisi (TİP), Emek Partisi (EMEP), olarak 14 Mayıs 2023 günü gerçekleştirilecek olan 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimine ‘Emek ve Özgürlük İttifakı’ adı altında seçim ittifakı yaparak katılacağımızı yurttaşlarımıza saygıyla duyururuz.”

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş