Cuma, Aralık 1, 2023
Ana SayfaEMEKEmekli-Sen Kartal Şubesi Başkanı Ali Söğüt: Tüm Kartallıları mitinge davet ediyorum

Emekli-Sen Kartal Şubesi Başkanı Ali Söğüt: Tüm Kartallıları mitinge davet ediyorum

DİSK’in Kartal’da 24 Eylül’de “Emeklilere insanca yaşam, emeklilikte adalet” şiarı ile yapacağı miting çalışmasını sürdüren Emekli-Sen Kartal Şubesi üyeleri ev sahibi olmanın sorumluluğu ile çalışmalarını yoğunlaştırarak sürdürmektedir.

Kartal/Yüksel Fırat

Fotoğraf: Yüksel Fırat/Kartal’ın Sesi

Kartal’daki siyasi partileri, sendikaları ve dernekleri ziyaret ederek mitinge katılım daveti götüren Emekli-Sen Kartal Şubesi çalışmalarını esas olarak halka gitmeye odaklamaktadır.

Kartal’da afiş çalışmalarının yanı sıra pazar yerlerinde ve kitlelerin kalabalık olduğu yerlerde bildiri dağıtımı ve sözlü ajitasyon ile başta emekliler olmak üzere halk mitinge çağrılmaktadır.

Tüm bu çalışmaları Emekli-Sen Kartal Şubesi Başkanı Ali Söğüt’e sorduk.

Söğüt, “Pazarlarda bildiri dağıtımları yaptık ve bu çalışmamız devam ediyor. Yarın DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu’nun katılım ile de Kartal Merkezde bu çalışmamızı sürdüreceğiz. Dün itibarı ile afişleme çalışmamızı tamamladık” dedi.

Diğer kurumları bizzat ziyaret ederek çağrı yaptıklarını söyleyen Ali Söğüt, 15’in üzerinde sendika, siyasi parti ve derneğe gittik. Henüz gidemediğimiz kurumlara ise hızla ulaşmaya çalışıyoruz” dedi.

Pazar çağrılarında halktan olumlu tepki aldıklarını söyleyen Söğüt, “Emekliler içinde bulundukları somut durumdan hareketle çağrı yapıyoruz. Örneğin, ‘Pazardaki ürünler biraz daha ucuzlasın diye saat 4’ü bekleyen emekliler. Geçinemiyoruz diyen emekliler, bu pazar saat 1’de emeklilerin buluşmasına davetlisiniz’ çağrımız karşısında emekliler bildirilerimiz daha istekli almakta ve katılacaklarını belirtmektedirler.”

Ali Söğüt, devamında DİSK’in bildirisine de atıf yaparak,  “Türkiye’de emekli olmak zor; emekli olunca insanca yaşamak daha da zor.

On yıllar boyunca bu ülkenin tüm değerlerini ve güzelliklerini üretenler, yaşları ilerlediğinde insanca yaşayamıyor

Emekliler AKP iktidarları döneminde önemli kayıplar yaşadı emeklilik yaşı ve prim gün sayısını arttı. Emekli olmak zorlaşırken, yeni eşitsizlikler ve adaletsizlikler yaratıldı. Tüm bu adaletsizlikleri gidermek ve emekli maaşlarını artırılması için, ikramiyelerdeki kayıpların giderilmesi için, yaş konusunda adalet için ve örgütlenme hakkımız için başta Kartallı emekliler olmak üzere tüm halkımızı mitinge davet ediyorum”

Miting:

24 Eylül Emekliler Buluşması

24 Eylül 2923, Pazar, Saat: 1.00

Kartal Meydanı

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı