Cuma, Aralık 1, 2023
Ana SayfaGÜNCELKurs Kayıtları Başladı

Kurs Kayıtları Başladı

Kartal Belediyesi ve Kartal Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle ilçe genelinde vatandaşların ilgi ve yetenekleri doğrultusunda birçok branşta eğitim kurslarına kayıtlar başlatıldı.

Yetişkinlere ve çocuklara yönelik sosyal, kültürel ve mesleki kurslar düzenlenecek. 2023-2024 eğitim-öğretim yılı kursları Hürriyet, Yakacık, Uğur Mumcu ve Soğanlık Kültür Merkezlerinde başlayacak. Kurslara başvurular Kartal Belediyesi’nin www.kartal.bel.tr internet sitesi üzerinden yapılabilecek. Yetişkinlere ve çocuklara yönelik düzenlenen ve birçok dalda sunulan kurslar arasında; drama, tiyatro, okuma-yazma, İngilizce, Almanca, resim, satranç, mermer sanatı, hat sanatı, gitar, piyano, kemençe, bağlama, ney, zurna vb. kurslar bulunmaktadır.

Ayrıca çocuklara robotik kodlama eğitimi, yetişkinlere ise okul öncesi gelişim ve eğitim verilecek. Kartal İl Yönetmeliği 8 Yaş ve Üzeri Çocuklar İçin de Kartal Belediyesi Çocuk Korusu eğitimleri de Soğanlık Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Verilecek olan kurslar ile çocuklar erken yaşta ilgi duydukları branşlar ile tanışacak. Yetişinler ise verilecek olan mesleki kurslar ile hem kendilerini geliştirecek, hem de sanat dallarına yeteneği olan kişiler aldıkları eğitim ile bunu pekiştirmiş olacak.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı