Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaKÜLTÜR SANATHASAT 2022’YE KARMA SERGİ İLE MERHABA DEDİ

HASAT 2022’YE KARMA SERGİ İLE MERHABA DEDİ

Kartal/ Yüksel FIRAT

Hasat Sanat Atölyesi dört yılı ardından bırakıp beşinci yılına ve 2022’ye “2021 Yıl Sonu Karma Sergisi”ile  marhaba dedi.

Salgın koşullarına rağmen 2021 yılında içinde Kartal’da sanat kültür adına önemli etkinlikler gerçekleştiren Hasat Sanat Atölyesi yılsonunun 50 civarında sanatçının kendi eserleriyle katıldığı “2021 Yıl Sonu Karma Sergisi”ni gerçekleştirdi.
Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde bir hafta boyunca açık kalacak olan serginin açılışı Kartal Belediyesi Başkanı Gökhan Yüksel tarafından gerçekleştirildi.
Sanatseverlerin yanı sıra, Kartal Belediyesi Başkanı Gökhan Yüksel, başkan yardımcıları, birim müdürleri, Emel Partisi Kartal İlçe Başkanı Hülya Özdemir Özsarıkamış, İYİ Parti İlçe Yönetim Kurlu Üyesi Muammer Nas ve sanatçıların katıldığı ve ilgi gösterdiği karma serginin öne çıkan sanatçısı ise Güneş Turan oldu.
Karikatür Sanatçısı Hasan Seçkin’nin yeğeni ve Ressam Dilek Turan’ın kızı Kartal Belediyesi Kreş öğrencisi olan güneş Turan içinde büyüdüğü sanat ortamının katkılarıyla sergiye kendi eseriyle katıldı.
Gökhan Yüksel ve katılımcılar eserleri tek tek gezerek sanatçılarından eseler hakkında bilgiler aldılar.
Kartal Belediyesi Başkanı Gökhan Yüksel sergide yaptığı açıklamada; “Baharla birlikte Kartal’ın çeşitli noktalarında bu sergileri sanatseverlerle Kartallı komşularımızla buluşturmak kıymetli olacaktır. Bugün burada bir çok sanatçı arkadaşımız var. Ama yaşı küçük olsa da yüreği büyük olan sanatçımız Güneş Turan’da var.
Kartal’da kültür sanat var olmaya devam edecek. Yaşamın her alanında yaşamı daha iyi hedeflemek, daha iyi düşünmek, daha özgür kalabilmek ve daha iyi fikirler üretebilmek için Kültür sanat Kartal’da var olmaya devam edecek. Bunu temel taşları yereldeki sanatçılarımızdır” dedi.
Hem yerelde hem de ulusal ve uluslararası düzeyde eserler üreten sanatçılar ve HASAT adına Şair ve Karikatür Sanatçısı Hasan Seçkin açıklama yaptı.

Seçkin, katılımcılara teşekkürlerini ileterek “onur verdiniz” dedi. Seçkin” Salgın ve kötü ekonomik koşullara rağmen hayattın içinden aldığımız ilhamla sanatsal üretimimize devam ettik. Sergimiz aynı zaman da yeniye umudu büyütmemize hizmet edecek” dedi

Yüksel, katkılarından dolayı Hasat Sanat Atölyesi üyelerini temsilen karikatürist Hasan Seçkin’e plaket takdim ederken serginin en küçük sanatçısı Güneş Turan’a da plaketini takdim ederek başarılarının devamını diledi.

42 sanatçının eserlerinin yer aldığı sergi, Kartal Belediyesi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde 31 Aralık 2021 tarihlerine kadar açık kalacak.

Sanatseverleri bir hafta boyunca gezebileceği sergiye katılan sanatçılar:
Karikatür:
Ali Erzincan
Ayhan Bora
Cihan Demirci
Hüseyin Aslan
Hasan Güler
Hasan Seçkin
Mustafa Bilgin
Muhittin Köroğlu
Vahit Akça
Hikmet Gündüz
Fotoğraf:
Yüksel Fırat
Yüksel Vural
Cemal Pîranij
Baytekin Kara
Akif Güneş
Mahmut Karaman
Aytek Köroğlu
Mete Köroğlu
Gönül Turhan
Muhammet Yüksel
İsmail Oğur
Nihat Yıldırım
Saime Madenli
Engin Erdem
Çağdaş Gökdemir
Resim:
Adalet Karabayır
Güneş Turan
Dilek Turan
Gamze Ülger
Fatma Işık
Buse Işık
Ebru Koçak
Kamber Değirmenci
Zeynep Aksu
Kasım Adıgüzel
Kazım İşgüven
Engine Koca
Nursel Aksoy
Rüveyda Seydi Yılmaz
Selma Koçiva
Tayfun Armutlu
Grafik:
Yusuf Ulufer
Çini:
Şerife Bağcivan

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş