Salı, Şubat 27, 2024
Ana SayfaGÜNCELKartal Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği 14.'üncü Kongresini Topladı

Kartal Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği 14.’üncü Kongresini Topladı

Kartal Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin 14.’üncü Olağan Genel Kurul’unu topladı ve Olcay Özgün yeniden başkan seçildi.

Kartal Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Genel Kurul üye ve davetlilerin geniş katılımıyla dernek merkezinde yapıldı. Divan Başkanlığını Halil Şener’in yaptığı kongrede Olcay Özgün tekrar üyelerin oylarıyla başkanlığa yeniden seçildi.

Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Kongresine davetlilerin ilgisi oldukça yoğundu; CHP Bursa milletvekili Balkan Masası Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Yüksel Özkan, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, CHP Bakırköy Belediye Başkan yardımcısı Cavit Ganiç, MHP İl Başkan Yardımcısı Engin Arapoğlu, CHP Kartal ilçe Başkanı Efendi Argunşah, AK Parti Kartal ilçe Başkanı Ebubekir Taşyürek, İYİ Parti Kartal ilçe Başkanı H Dilbura Oğulcuklu, İYİ Parti Kartal Meclis Üyesi İbrahim Yıldırım Ateş, İYİ Parti STK Başkanı İbrahim Yılmam, Saadet Partisi ilçe Başkanı Murat Çeker, Saadet Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi Fehim Havva, Kartal Doğru Parti İlçe Başkan Yardımcısı Mithat Birgören, Kartal Cemevi Başkanı Selami Karataş, Eryetiş Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Eryetiş, Yalı Mahallesi Muhtarı İsa Durmuş Kordonboyu Mahallesi Muhtarı Arzu Keskin.

Kartal Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği merkezini dolduran üyeler ve davetlilere yaptığı kongre konuşmasında Olcay Özgün “2022- 2025 dönemi yönetim kurulunun herkesin gayretleriyle oluşturduk”

Olcay Özgün devamında, “Derneğimiz bugünlere kolay gelmedi. Belli dönemlerde bazı sıkıntılar yaşasa da üyelerimizin destekleriyle Kartal’ın ve Türkiye’nin önemli sivil toplum örgütü olduğunu her platformda kanıtladı “dedi.

Özgün, “Derneğimiz Balkanlar ve Türkiye arasında kültürel ticari ve siyasi alanlarda Türkiye Cumhuriyeti’nin devlet ilkelerine uygun olarak köprü vazifesinde bulunmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Bugün bizleri yalnız bırakmayarak şehir dışından gelen değerli misafirlerimize, Kartalımızı değerli bireylerine her zaman yanımızda olan önceki dönem federasyon başkanımız CHP Bursa Milletvekili Balkan Masası Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Yüksel Özkan’a  her zaman güçlü desteğini hissettiğimiz Kartal’da hiçbir hiçbir sivil toplum örgütlerini dışlamadan destek veren Kartal Belediye Başkanımız Gökhan Yüksel’e siyasi parti temsilcilerine teşekkür ediyor, yaptığımız yapacaklarımızın teminatıdır” diyerek sözlerini tamamladı.

CHP Bursa Milletvekili Balkan Masası Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Yüksel Özkan kongrede Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Grup Sözcüsü Faik Öztrak’ın selamlarını ileterek başladığı konuşmasında “Bir dernek kurmak önemli değildir. Önemli olan onu yaşatmak bugünlere taşımaktır. Bu derneğe katkı sağlayan üyeler sağlamaktır. Bununla birlikte bölgesinde, ülkesinde hizmet ederken ayrıca yurt dışında yaşayan özellikle Balkanlarda yaşayan milyonlarca Türk Müslüman akraba toplulukları arasında ve sadece soydaşlarımızla, dindaşlarımızla da değil o bölgede yaşayan farklı etnik kültür ve inançlardaki insanlarla ülkelerle, arasında bir köprü kurmak çok önemlidir. Az önce okunan faaliyet raporunda da bu çalışmalarını beyan ettiler. Yıllardır Olcay arkadaşım ve daha önceki yönetici arkadaşlarımla federasyonda beraber olduk. Kartal Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Federasyonumuzun en aktif derneklerinden biridir” dedi.

AK Parti Kartal ilçe Başkanı Ebubekir Taşyürek kongrede yaptığı konuşmada, sivil toplum örgütlerinde görev yapmanın büyük fedakarlıklar gerektiren zor bir iş olduğunu belirterek seçilecek yeni yönetimi kutlayıp başarılar diledi. Taşyürek savaşlara ve muhacirliğe dikkat çektiği konuşmasına, “Tüm savaşların son bulması canı gönülden diliyorum. Rabbim hiç kimseye göçmenliği muhacirliği yaşatmasın. Her kes kendi coğrafyasında kendi doğduğu yerde hür olarak yaşamalıdır” dedi.

Misafir konuşmalarının ardından geçilen oylamada ortak gayretle oluşturulan yönetim listesi üyelerin oylarıyla onanarak yeni dönem görevi üstlendi.

Kongre dilek ve temenni konuşmalarının ardından sonlandı ve hep birlikte iftar yemeğine geçildi.

Kartal Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin 2022-2025 Dönem Yönetici Listesi:

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı