Pazartesi, Nisan 22, 2024
Ana SayfaGÜNCELKartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünden ‘Glütensiz Hayat Şenliği’

Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünden ‘Glütensiz Hayat Şenliği’

Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Şenol Karasu, “Önümüzdeki güzel günleri kardeşçe, birlikte toplum yararına, toplumun kazanımlarını aktarma yönünde karalıyız”

Kartal/Yüksel Fırat

Anneler Günü Festivalinde, Kartal Meydanı’nda Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ile Toplum Merkezi ve Kızılay Kartal Hastanesi’nin işbirliği ile düzenlenen Glütensiz Hayat Şenliği yapıldı.

İşlenmiş gıdalarda bulunan bir tür protein grubu olan glütenin önemine dikkat çekmek ve çölyak hastalığına karşı toplumu bilinçlendirmek amacıyla düzenlenen etkinlikte Uzm. Dr. Zeynep Kayra Madanı ve Uzm. Diyetisyen Ayşe Nur Fişek’in konuşmacı olarak katıldı.

Kızılay Kartal Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Zeynep Kayra Madanı ile Kızılay Kartal Hastanesi Uzman Diyetisyen Ayşe Nur Fişek çölyak hastalığı, buğday, arpa ve çavdar gibi besinlerde bulunan glüten proteini, hastalığın belirtileri ve neler yapılması gerektiği ile ilgili katılımcılara birer sunum gerçekleştirdiler.

Geçmiş dönem Maltepe Belediyesi Meclis Üyesi Çölyak gönüllüsü Tülay Düztaş ve Yazar Şair Kartal Çölyak Platform Temsilcisi Ezgi Deniz Güneş de birer konuşma yaptılar.

“YOLUNUZ HEP SEVGİDEN GEÇSİN”

Fotoğraf: Yüksel Fırat/Kartal’ın Sesi

Ezgi Deniz Güneş “Biz çölyak hastaları maddi ve manevi olarak cok zor durumdayız. Kurum ve kuruluşlardan destek istiyoruz. Bizi dinleyen bir mecra olmak zorunda. Son zamlardan sonra ürünlerimizi almakta daha da zorluk çekiyoruz. Belediye’ler bize şenlik yapmasın sadece. Farkındalığın yanında üzerine düşeni yapsın isteriz. Yolunuz hep sevgiden geçsin. Her şey çok güzel olacak” diyerek konuşmasını tamamladı.

Sunuculuğunu sanatçı Hasan Karayol’un üstlendiği etkinlikte ayrıca glütensiz ürün üreten firmaların stantlarında ürün dağıtımı yapıldı. Glütensiz Hayat Şenliği Berk Çardakçı’nın konseriyle sona erdi.

 

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı