Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaGÜNCELKARTAL GAZETECİLER DERNEK BAŞKANI SELİM AKDOĞAN SARITAŞ'A YAPILAN SALDIRIYI KINADI

KARTAL GAZETECİLER DERNEK BAŞKANI SELİM AKDOĞAN SARITAŞ’A YAPILAN SALDIRIYI KINADI

KARTAL GAZETECİLER DERNEK BAŞKANI SELİM AKDOĞAN SARITAŞ’A YAPILAN SALDIRIYI KINADI

Kartal Gazeteciler Derneği Başkanı Selim Akdoğan yaptığı açıklamada, “Bin yıla varan bu ülke insanının kardeşliği, bugüne kadar hiçbir şekilde ve hiçbir olaydan etkilenmeden devam etmiştir. Yeniden ötekileştirmenin, ayrıştırmanın, mezhep ayrılığının yapılması ahlaki ve insani değil.”

TOPLUMSAL KARDEŞLİĞİMİZİ HİÇ KİMSE BOZAMAYACAK
Akdoğan, “Son zamanlarda ötekileştirmenin öne çıkarılmaya çalışıldığı Alevi Federasyonu ve Cem Evlerinin üstüne kara bulutlar gibi çöken ve bu ülkenin huzurunu kaçırmaya çalışan bazı çapulcuların bu ülkede insanların mezheb, din ve etnik köken ayrımına gittiklerini görüyoruz.
Kanunların boşluğundan yararlanarak tutuklanıp serbest bırakılan ve hatta kapılara varıp savunmasız insanları yumruklayan bu canilerin bir an evvel tutuklanıp cezalandırılması toplumsal birlikteliğimiz açısından önemlidir.
En son Kartal Cemevi Vakfı Başkanı ve Alevi federasyonu ikinci Başkanı Sayın Selami Sarıtaş’a evinin önünde saldırı düzenlendi. Doğrusu bu ülkede bu kadar rahat suç işleyebilen insanların olması bizleri düşündürüyor. Konu ne olursa olsun, devlet bunları bulup en ağır şekilde cezalandırmalıdır.
Bin yıla varan bu ülke insanının kardeşliği, bugüne kadar hiçbir şekilde ve hiçbir olaydan etkilenmeden devam etmiştir. Yeniden ötekileştirmenin, ayrıştırmanın, mezhep ayrılığının yapılması ahlaki ve insani değil.
Bu konuda devletin hassas davranacağına yürekten inanıyorum ve bu menfur olayları işleyen canileri şiddetle kınıyorum.
Ayrıca Cemevi Vakfı Başkanı ve Alevi federasyonu 2. başkanı Sayın Selami Sarıtaş’a uğradığı menfur saldırıdan dolayı geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.”
Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı