Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaGENELKartal Halk Eğitim Merkezi El Sanatları Atölyesi, deprem bölgesi için üretiyor

Kartal Halk Eğitim Merkezi El Sanatları Atölyesi, deprem bölgesi için üretiyor

Kartal Halk Eğitim Merkezi El Sanatları Atölyesi 14 Şubat’ tarihinden bu yana deprem bölgesi için üretiyor.

Kartal/Yüksel Fırat

Sivas Kültür ve Dayanışma Derneği’ne ait bir katta faaliyetlerini sürdüren El Sanatları Atölyesi depremin ardından tüm kursiyerlerle birlikte gönüllü bağışçı ve üreticiler olarak faaliyetlerini sürdürmekteler.

Kendi katkılarıyla ve gelen bağışlarla hurda tekstil ürünlerini alarak bunları çok farklı çocuk ve kadın kıyafetlerine dönüştürüyorlar.

Kursiyereler yaptıkları kıyafetleri Kartal Halk Eğitim Merkezi üzerinden deprem bölgesine gönderdiler. Ancak 14 Şubat’tan bu yana faaliyetlerini devam ettiriyorlar. Biz kendilerini ziyaret ettiğimizde ise Sivas Kültür ve Dayanışma Derneği’nin yardım kampanyası için üretiyorlardı.

Kartal Halk Eğitim Merkezi El Sanatları Atölyesi Öğretmeni Aysel Yılmaz gönüllerle yaptıkları çalışmayı tanımlarken; “Erkek kazağı için hazırlanmış atıl triko parçalarını alarak erkek çocuklarımız için pantolona dönüştürdük.” dedi.

Bebekler, erkek ve kız çocukları için çok farklı kıyafetleri dikerek ve örerek hazırlayan kursiyer gönülleri, paketlerin içine, şeker ve çocuk pantolonlarının ceplerine ise harçlık koyarak çocukları mutlu etmeye çalışmaktalar.

Fotoğraf: Yüksel Fırat/Kartal’ın Sesi

Kadınlar için yaptıkları süveter paketlerinin içine  “Dokunacak kadar yakın olamazsak ta yalnız değilsiniz. Sevgilerimiz ve dualarımı hep sizinle!” mesajı yazarak dayanışma duygularını göndermekteler.

 

 

Yuksel Firat
Yuksel Firat
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş