Salı, Mayıs 30, 2023
Ana SayfaKÜLTÜR SANATKARTAL KİTAP FUARI AÇILDI

KARTAL KİTAP FUARI AÇILDI

Kartal Belediyesi, 25 Eylül- 3 Ekim tarihleri arasında Kartal Meydanı’nda düzenlenecek olan Kartal Kitap Fuarı bugün saat 10.00’dan itibaren kitapseverlerin uğrak yeri oldu.


Kitapseverler hem stantlardaki kitapları görme hem yazarlarla söyleşip imza alma hem de yazarların toplu söyleşilerini dinleme imkanı buldu.
Kartal Belediyesi, 25 Eylül- 3 Ekim tarihleri arasında Kartal Meydanı’nda düzenlenecek olan Kartal Kitap Fuarı’nın açılışının ilk konuşmacısı olan Gaye Boralıoğlu’na teşekkür eden Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, aynı zamanda Kartal Kitap Fuarı’nın açılış konuşmasını gerçekleştirdi.
Gökhan Yüksel yaptığı açıklamada, “ Bugün kitap buluşmamızın ilk günü ilk saatleri. Çok uzun bir ara vermiştik. Pandemi de buna eklenince yayınevleri, yazarlar okurlarından okuyucularından ayrı kalmışlardı. Bugün aslında bir dayanışma, yan yana olma, omuz omuza olma günüdür.
Kartal Belediyesi olarak yayınevleri ile yazarlarla arkadaşlarımızla, dostlarımızla bir dayanışma günü. Aynı zamanda Kartal’da yapılan etkinliklere bir kimlik kazandırma günü. Bu bir başlangıç, bunu devamı gelecek. Uzun yıllar boyunca Kartal’da be etkinlikleri, bu fuarları umarım hep birlikte yaşayacağız ve yaşatacağız” dedi.
Yüksel devamında, okurlar yazarlarımızı, yazarlar okurlarımızı çok özledi. Bu anlamda bu özlemi de burada gidermiş oluyoruz. Bu kimlikli etkinliklerle hem çocuklarımızı hem yetişkinlerimizi kitaplarla, yazarlarla buluşturmaya devam edeceğiz. Kartal’da edebiyat devam edecek, Kartal’da sanat devam edecek” diyerek tamamladı sözlerini.
Alametler Kitabı’nı çıkardıktan sonra ilk defa okuyucuyla buluşan öykü ve roman yazarı Gaye Boralıoğlu Serkan Türk’ün pandemiden buyan ilk defa bir fuara katılıyorsunuz. Kitapla  (Alametler Kitabı) ile ilgili nasıl dönüşümler alıyorsunuz, sorusuna?
Gaye Boralıoğlu, “Genel olarak gayet iyi şeyler duyuyorum. Ama bunu kıstas almak çok doğru değil. Çünkü insanlar yazarlara hep iyi şeyler söylüyorlar. Ama bu fuar benim için önemli. Çünkü ilk kez okurla yüz yüze geliyoruz. Normal koşullarda her kitap çıktıktan sonra bu çok sık oluyordu. O zamanlar insanların gözlerinde görebiliyordunuz. Ama bu yeni kitabım Alametler Kitabı çıkalı 5-6 ay oldu ve ilk defa okurla yüz yüze geliyoruz” dedi.
Bugün tespit ettiğimiz yazarlar gün boyu stantlarında okuyuculara buluşup söyleşti ve kitaplarını imzaladı.

Hasan Aydın, Destina Mehtap Genç, Olcay Kasımoğlu, Ata Yiğiz, Metin Kaya, Hasan Seçkin, Gülser Han, Ferhat Uludere, Yaşar Saba, Osman Onur Şimşek, Ahmet Şimşek, Hüseyin Demir, Alp Türkol, Güray Işık Yıldırım, Mine Kırıkkanat, İlyas Tunç, Songül Yıldırım,

Mustafa Okumuş, Özgür özgülen, Ülker Kurtcan, Azize Sultan, Ali Adıl Atasoy, Lalehan Bosnalı, Resul Efe, Halime Özoğlu Temel, Raşit Ulaş, Ayser Bektaş, Çağla Çinli, Yunus Kökçan, Katherina İladis, Türkan Bozkurt, Şafak Güçlü,

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı