Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana SayfaGÜNCELKılıç, "13 bin binamız deprem riskiyle karşı karşıya"

Kılıç, “13 bin binamız deprem riskiyle karşı karşıya”

Kılıç, “Maltepe sınırları içerisinde yaklaşık 29 bin binamız var. Yaptığımız araştırmalar sonucunda 13 bin binamız deprem riskiyle karşı karşıya.

Maltepe Belediyesi, AKUT Vakfı işbirliği ile sürdürdüğü çalışmalar kapsamında deprem bilinçlendirme seminerlerinin ilkini gerçekleştirdi. Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen seminere Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın yanı sıra AKUT Vakfı Başkanı Nasuh Mahruki, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
KILIÇ: 13 BİN BİNAMIZ RİSKLİ
Maltepe’deki yapıların yarısına yakınının olası bir depremde risk altında olduğunu belirten Kılıç, “Maltepe sınırları içerisinde yaklaşık 29 bin binamız var. Yaptığımız araştırmalar sonucunda 13 bin binamız deprem riskiyle karşı karşıya. AKUT Vakfı ile başlattığımız projenin temelinde 18 mahallede bir gönüllüler ordusu oluşturmayı hedefliyoruz. En son İzmir depreminde yıkılan binaların etrafı  boştu, ona rağmen enkazın derinine 4-5 günde ulaşılabildi. Örneğin Maltepe’de özellikle Fındıklı Mahallemizi göz önüne alalım; o iç içe binalar, o dar sokaklarda bir enkaza tamamen müdahale etmek belki en az 5 gün, 10 gün alacak. Bu sebeple istedik ki Maltepe’nin her köşesinde afetlere karşı bir gönüllüler ordusu olsun. AKUT Vakfı ile bu anlamda çok değerli çalışmalara imza atıyoruz. Maltepe’mizi hep birlikte afetlere hazırlayacağız” diye konuştu.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş