Salı, Temmuz 23, 2024
Ana SayfaGÜNCELKartal Sahaf, “Kitap Fuarına biz de katılabilmeliyiz”

Kartal Sahaf, “Kitap Fuarına biz de katılabilmeliyiz”

“Kitap Fuarına Kartal’da bulunan sahaflar olarak biz de katılabilmeliydik”

 
Kartal Belediyesi, 25 Eylül- 3 Ekim tarihleri arasında Kartal Meydanı’na kurulan dev fuar alanında düzenlenecek olan Kartal Kitap Fuarı’nı, kitap dostlarına açıyor. 100’e yakın yayınevinin katılımı ile gerçekleşecek olan kitap fuarında, 9 gün boyunca; söyleşi, imza günleri, konser ve kültür etkinliklerinde tanınmış onlarca şair, yazar, yayıncı ve sanatçı Kartallılar ile buluşacak.
5.000 m² fuar alanında ziyaretçilerini ağırlayacak olan Kartal Kitap Fuarı, söyleşilerden, imza günlerine, gösteri ve konserlerden daha birçok farklı etkinliklere sahne olacak.
Ancak bu önemli etkinliğe katılma imkanı bulamayan Kartal’daki sahaflardan Kartal Sahaf kendilerine yer verilmediğini belirtmektedir.
Kartal Sahaf’tan Sevgi Gülseren Poyraz duruma tepki göstererek, “Örneğin bu günlerde Pendik İlçesindeki fuarda Pendik’te bulunan küçük yayınevlerine ve sahaflara katılma olanağı sağlanmış olmasına rağmen Kartal’da bu sağlanmadı.”
Poyraz, konuya ilişkin dilekçelerine cevap dahi verilmediğini belirtmektedir.  “25-3 Ekim tarihleri arasında kartal belediyesi tarafında organize edilen kitap fuarında katılmak istediğimizi dilekçe ile belirttik. Ancak bize ve bazı yayın evlerine olumlu veya olumsuz cevap bile verilmedi” dedi.
Poyraz,”Pandeminin de getirdiği zor koşullarda yaşamını sürdürmeye çalışan sahaflara yer verilmemesi biz küçük kitap esnafına yapılan bir haksızlıktır. Oysa Kitap Fuarına Kartal’da bulunan sahaflar olarak biz de katılabilmeliyiz.”

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş