Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaGENELKartal'da ‘Kitap ve Oyuncak Kumbarası’

Kartal’da ‘Kitap ve Oyuncak Kumbarası’

Kartal’da ‘Kitap ve Oyuncak Kumbarası’

Kartal’da sadece 8 noktada ‘Kitap ve Oyuncak Kumbarası’ ile 18418 kitap ve 11808 oyuncak, toplanarak çocuklarla ulaştırıldı.

İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından yürütülen projede vatandaşlar, Kartal’ın sadece sekiz ayrı noktasında; Kartal Ekolojik Pazar Alanı, Kartal Komşuluk ve Dayanışma Meydanı, Kordonboyu Kreşi, Kartal Cemevi Vakfı, Uğur Mumcu Kültür Merkezi, Yakacık Kültür Merkezi, Soğanlık Kültür Merkezi ve Hürriyet Kültür Merkezi’nde bulunan kumbaralara,  bugüne kadar okudukları kitapları ve atıl kalan oyuncakları başkalarına ulaştırılmak üzere kumbaralara attılar.

‘Kitap ve Oyuncak Kumbarası’na romanlar, hikâyeler, deneme soru kitapçıkları ve birçok farklı türde kitap ve oyuncak bırakıldı.

Kitap ve oyuncaklar Kartallı çocuklara ulaştırıldığı gibi, Türkiye genelinde okul, dernek, kurum ve kuruluşlara da 5200 adet kitap gönderildi.

Toplanan kitap ve oyuncaklardan kullanılamayacak durumda olanların ise İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından geri dönüşümü sağlandı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı