Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaGÜNCELKreşlerde Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Kreşlerde Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Kartal Belediyesi’ne bağlı 15 kreşte eğitim gören çocuklar,  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı ve Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yılını Soğanlık Kültür Merkezi’nde kutladı.

Soğanlık Kültür Merkezi’nde aynı gün 3 ayrı grup halinde düzenlenen kutlamalara Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve Belediye Başkan Yardımcıları da katıldı.

Sabah saat 09.30’da başlayan ilk kutlamaya Atalar Merkez, Begüm Yavuz ve Kordonboyu Kreşlerinde eğitim gören minikler katıldı.

Saat 11.30 ila 12.30 saatleri arasında düzenlenen kutlamalara ise Kastamonulu Şerife Bacı, Sabiha Bengütaş, Cumhuriyet 1, Hürriyet ve Cumhuriyet 2 kreşleri katıldı.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in de katıldığı, günün 3. programına ise Mevhibe İnönü, Soğanlık Orta, Uğur Mumcu, Gümüşpınar, Soğanlık Yeni ve Zübeyde Hanım kreşine devam eden minikler katılarak renkli gösterilerini sundu.

Kartal Belediyesi’nin; sahip olduğu 15 kreş ile Türkiye’de en fazla kreşe sahip olan ilçe belediyesi olduğunu vurgulayan İmam Aydın, Kartal Belediyesi kreşlerine devam eden minik öğrencilerin hem aldıkları eğitimle hem de kreşlerin olanakları ile şanslı olduklarını ve okul hayatına daha kolay uyum sağladıklarını vurguladı.

Kutlama programının devamında kreşli minikler, hazırladıkları birbirinden renkli ve özel gösterileri sundular. Korodan, halk oyunlarına, aerobikten ritim gösterisine pek çok farklı gösteri gerçekleştirilen çocuklar, gösterilerin sonunda Türk Bayrağı açarak büyük alkış aldılar.

“Onların Masumluğu Bize Daha İyi Bir Kartal, Daha İyi Bir İstanbul İçin Sorumluluk Yüklüyor”

Kutlama programına katılan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ise yaptığı konuşmada, çocukların umudumuz olduğunu vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü: “Cumhuriyet’in en kıymetli kazanımlarından eğitim ve öğretimin ne kadar kıymetli olduğunun farkındayız ve omuzlarımızdaki yükün de ağır olduğunu her vakit hissediyoruz.

Kreş buluşmalarında ve etkinliklerde de çocuklarımızın enerjisi bize güç katıyor ve daha fazla çalışmamız gerektiğini bize hatırlatıyor. Onların masumluğu bize daha iyi bir Kartal, daha iyi bir İstanbul için sorumluluk yüklüyor. Burada çocuklardaki umudu gördükçe daha fazla çalışma gereği hissediyoruz üzerimizde. Bugün izlediğimiz gösterileri de bizi çok duygulandırdı, çok umutlandırdı. Ata’mızın hediyesi Cumhuriyet’in 100. yılını çoluk çocuk, genç yaşlı tüm komşularımızla kutlamak ayrı bir gurur, apayrı bir heyecan bizler için.

“5 Tane Daha Kreş Hedefimiz Var”

15 kreşimiz var ve Büyükşehir de 150 kreş hedefi ortaya koydu. Bunlardan 3 tanesi Büyükşehir tarafından Kartal’a kazandırıldı.

5 tane daha kreş hedefimiz var. Onun dışında çocukların büyüdükleri zaman gidebilecekleri sanat akademisi, spor akademisi gibi kurumları ve çocukların alabilecekleri eğitimleri de planlamaya çalışıyoruz.

Bu dönem Mustafa Necati Destek Eğitim Kursu projesi yapalım istedik. 2 yıldır başlattık.

Merkezimizde Lise ve üniversiteye hazırlık kurslarımız var. Liseye hazırlanan çocuklarımızdan biri Türkiye birincisi oldu. Biz böyle bir hedefle yola çıkmamıştık; ama çocuklarımızdan biri Türkiye birincisi olunca omuzlarımızdaki yük arttı. Yalı-Yunus-Toplsevi Kültür Merkezimiz açıldığında kurs merkezi kapasitemiz 2 kat daha artacak.

Burada çocuklarımızı böyle görünce hem heyecanlanıyoruz hem de hevesleniyoruz. Onlar için yeni yollar, yeni parklar, yeni projeler gerçekleştiriyoruz.”

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş