Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaGÜNCELMert Polat, "Kazanmamız Gereken Zaferler Var Arkadaşlar"

Mert Polat, “Kazanmamız Gereken Zaferler Var Arkadaşlar”

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Örgütü “Yerel Sorunlara Yönelik Çözüm Önerileri ve Yerel Seçim Strateji” gündemi ile  Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde toplandı.

Kartal/Yüksel Fırat

Toplantının basına açık bölümünde partililere seslenen Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Mert Polat, ” Hızlı bir biçimde müdahale yapılması gereken ve kazanmamız gereken zaferler var arkadaşlar” diyerek seslendi.

Fotoğraf: Yüksel Fırat

Polat toplantının içeriğine ilişkin olarak, “Örgüt toplantıları, partimizin usul ve esasları gereği partimizi yöneten bir toplantıdır. Burada ortaya çıkan kararlar ve görüşler yönetimlerin süreci ilerletirken kararlarında mutlaka katkı sağlayacaktır” diyerek tanımladı.

DÜZENLİ ÖRGÜT TOPLANTILARI YAPILACAK

Polat, örgüt toplantılarının ne zaman olacak belirsizliğini ortadan kaldırdıklarını ve “Düzenli örgüt toplantıları sürecini, seçilmeden önce söylediğimiz gibi, bu akşam itibariyle bir yıllık örgüt toplantı programımızı sosyal medya hesaplarımızdan da paylaşacağız” dedi.

“KAZANMAMIZ GEREKEN ZAFERLER VAR”

Polat, kurultay, kongre, Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimin ardından yerel seçimin yarattığı stres ile birlikte olumsuz duyguların yaşandığına dikkat çektikten sonra; “Bunu hepimizin içimizde yaşıyoruz. Yaşamaya devam edeceğiz ama tabii ki toparlanmamız gereken hızlı bir biçimde müdahale yapılması gereken ve kazanmamız gereken zaferler var arkadaşlar” diyerek zafer için örgütün hızla toparlanması çağrısı yaptı.

Polat devamında; “Bu zaferlerin önümüzdeki ilk durağı 31 Mart Yerel Seçimleri olacak. Bu yerel seçimler öncesinde tabiki biz ilçe başkanlığı olarak süreçlerin teknik olarak alt yapısını oluşturmaya çalışıyoruz. Bu noktaya gelirken örgütümüzün sürece katkı sağlaması, sahip çıkması bizim en büyük mutluğumuz. Çünkü biz, bir şeyler yapacaksak bir kazanım elde edeceksek, Kartal’da yeniden coşkuyu ayağa kaldıracaksak bunu hep beraber yapacağız. Arkadaşlar, bu birilerinin değil hepimizin hikayesi olacak. Hepimizin zaferi olacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

“TOPLUMUN İÇİNDE ŞUAN CİDDİ BİR ŞEKİLDE BEKLENTİLER VAR”

Sahaya indiklerini belirten Polat gözlemlerini ise şöyle aktardı:” Bugün biz sahadayız. Bir süredir saha çalışmalarımıza devam ediyoruz. Son birkaç aydır bunları görselleştirdik. Görselleştirmemiz tabii ki toplumun içerisinde Kartal ölçeğinde psikolojik üstünlüğü sağlamak adına. Ama biz çalışmalarımızı bir süredir, sabah toplantıları, çeşitli sivil toplumlar kuruluşlarıyla buluşmalar, çeşitli gruplarla siyasi gruplarla buluşmalar olarak değerlendiriyoruz. Toplumun içinde şuan ciddi bir şekilde beklentiler var. Beklentilerin en büyüğü artık Cumhuriyet Halk Partisi’nde. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu dönemde vereceği mücadelenin Mayıs ayında yarım kalan hikayesinin Mart ayında tekrardan gerçekleşeceğine inananlar da çokça fazla. Bizim görevimiz, inanan arkadaşlarla beraber daha da tabanı gelişerek siyasi mücadelemizi Kartal’ın her alanda yaymak, her zaman yaptığımız gibi bu çalışmalar devam ettirmektir.

“BUGÜNE KADARKİ KARTAL ZAFERLERİNİZ İÇİN ALKIŞLIYORUM”

Polat aday adaylık sürecinin olumlu geçtiğini belirterek; “Bu start esnasında güzel tablolarla karşılaştık. İlçe başkanlığımız da yoğun bir aday adaylık süreci başladı. Meclis üyelerimiz ve belediye başkan adaylarımız üzerinden bu süreç, partimiz açısından olumlu bir şekilde cereyan etti. Toplum nazarında izlediğim kadarıyla Cumhuriyet Halk Partisi’nde yaşanan bu olumlu hareketlilik Kartal’ın her noktasına yansımış oldu.

Partililerin birbirlerini sevdiğine dikkat çeken Polat; Bizlerimizi seviyoruz, birbirimizle geçmiş hikayelerimiz ve duygularımız var. Bu sayede işte Kartal’ı kazanıyoruz arkadaşlar. Ben bugüne kadarki Kartal zaferleriniz için alkışlıyorum arkadaşlar.”

Polat toplumun seçimlere ilişkin beklenti ve kararlaşma sürecine ilişkin ise şu gözlemlerini aktardı: “Sahada ben şu an gezerken zor sorularla karşılaşıyorum. Çünkü toplum her şeyin farkında. Bizden bir şeyler duymak istiyor. Bazı konu başlıklarını cebine koymuş. Bu konu başlıklarından bir soru geliştirmiş ve bu soruyu da sorup, cevabını en olumlu aldığı kişiye oy vereceğini söylüyor. Toplumun bir kesiminde partizanlık duygusu zayıflamış, evinin huzurunu oluşturabilecek siyasi yönetime geçme arzusu oluşmuş.”

Polat partililerin sosyal medya gibi mecraları kullanırken daha hassas olunması isteğinde bulunarak konuşmasını tamamladı. Ardından basına kapalı olarak örgüt toplantısı devam etti.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş