Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaGENELMüzik atölyesi ilk konserini kaymakama ve belediye başkanına verdi

Müzik atölyesi ilk konserini kaymakama ve belediye başkanına verdi

Kartal Belediyesi tarafından yaptırılan müzik atölyesi ilk konserini kaymakama ve belediye başkanına verdi

Kartal/ Yüksel Fırat

Kartal Belediyesi tarafından yaptırılan Ergenekon İbrahim Şakir İlkokulu Müzik Atölyesi ilk konserini Kartal Kaymakamı Abdullah Demir ve Okuldaşları olan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e verdi.

Ergenekon İbrahim Şakir İlkokulu Müzik Atölyesi’nin açılış kurdelesi kaymakam, belediye başkanı ve müzik atölyesi öğrencileri tarafından kesildi.

2022-2023 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin sonunda Ergenekon İbrahim Şakir İlkokulu’nda gerçekleşen karne programına; Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz ve Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Uçar ile yöneticiler katıldı.

Öğrencilerinin karne heyecanına müzik atölyelerinin açılma heyecanı eklendi. müzik atölyesi öğrencileri, ilk konserlerini kendileri ile aynı okulda okumuş olan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve Kartal Kaymakamı Abdullah Demir’e ve katılımcılara verdiler.

“Minicik kalplerin bu güzel sanatları icra etmesiyle gurur duyduk”

Müzik atölyesinin açılışında konuşan Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, konuşmasında  “2022-2023 yılı 1. dönemin kapanışını okulumuzda yapıyoruz. Geldiğimizde gördüğümüz manzara bizi gerçekten mutlu etti. Çocuklarımızın gözleri ışıl ışıl, sağlıklı, salgından uzak. Bir daha eski günleri görmeyiz inşallah diyorum. Çocuklarımızın başarıları bizi tabi mutlu etti. Minicik kalplerin bu güzel sanatları icra etmesiyle gurur duyduk.  Kendilerinden ileride daha büyük başarılar bekliyoruz. Umuyorum ki, bu okul ileride daha çok başkanlar, valiler, kaymakamlar çıkaracak. İlerde bu günü de güzel bir şekilde hatırlayacağız.” dedi.

“Kendi okuduğum okula bir katkımızın olması ayrıca mutlu ediyor”

Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, konuşmasına bu okulda mezun olan bir öğrenci olarak kardeşlerimle buluşmak benim için çok büyük bir onur ve mutluluktur. Kendi okuduğum okula bir katkımızın olması ayrıca mutlu ediyor. Çünkü ben de bu sıralarda yetiştim” diyerek başladığı konuşmasında, “Cumhuriyetin yetiştirdiği gençlerden biri olarak bugün belediye başkanı olarak, yarın kardeşlerimizin de önemli büyük görevleri olacak. Ya da istedikleri meslek alanlarında kendilerinin tayin ettiği çalışma alanına yoğunlaşacaklar. Cumhuriyet;  kendi değerlerini, kendi çocuklarını yetiştiriyor. O’nu;  kültürle, sanatla, bilimle, teknolojiyle, sporla ne kadar buluşturursak, o kadar kıymetli olur. Cumhuriyet böyle bir şey. Atatürk İlke ve İnkılâpları bize bunu öğretti. Daha ileriye götürebilmek için o mücadeleyi sürdüreceğiz elbette. Yarının yöneticileri, yarının gençleri ya da kendi istedikleri herhangi bir meslek grubunun yeni yöneticileri arkamda. Dolayısıyla çocuklarımıza ne kadar değer verirsek ve eğitimlerine özen gösterirsek, onların ufkunu ne kadar açacak programlarla onları desteklersek; daha güzel yarınlar ülkemizi bekliyor olacak.” ifadelerini kullandı.

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş