Çarşamba, Aralık 6, 2023
Ana SayfaGÜNCELÖzel Bir Atmosferi Olan Kartal Turizm Folklor Derneği Kongresi

Özel Bir Atmosferi Olan Kartal Turizm Folklor Derneği Kongresi

Özel Bir Atmosferi Olan Kartal Turizm Folklor Derneği Kongresi

1976 yılında kurulan Kartal tarihinin önemli köşe taşlarından biri olan Kartal Turizm Folklor Derneği’nin 22 Olağan Genel Kurulu güzel duygu ve temenilerle gerçekleşti.

Kartal Etkinlik Çadırı’ında saat 10.00’da kuşakları bir araya getirerek toplanan genle kurul divan başkanlığına Kartal Cemevi Vakfı Başkanı Selami Sarıtaş, divan heyetine ise Esma Ünal ve Hatemin Bozuklu seçerek kongreye başladı.

Fotoğraf: Yüksel Fırat/Kartal’ın Sesi

Kartal Turizm Folklor Derneği Başkanı Ali Aluç, dernek çalışmalarıyla ilgili bir slayt sunumunda;

1976 yılında kurulan derneğimiz bugüne kadar Kartal’ın turizm ve tanıtımına büyük katkı sunmuştur. Tüm eski başkan ve yöneticilerimizi kutluyor, aramıza yeni katılan arkadaşlarımıza uyumlu çalışmalar diliyorum.” dedi.

Kongre tüzük değişikliğini de gündemine alarak tüzükte Yönetim Kurulu 5 asil ve 5 yedek üye bölümü; “Yeni Önerilen Tüzük Maddesi: “Yönetim Kurulu 7 asil ve 5 yedek üye olarak genel kurulca gizli oyla seçilir. Asil üyelerden üyelikten çıkarılma ve/veya istifa etmeleri halinde, yedek üyelerin göreve çağrılması zorunludur.” olarak değiştirildi.

Genel kurula sunulan ve aklanan yönetim kurulu faaliyet raporunda;

“MAMA SİZDEN, ZEYBEK BİZDEN” temalı bir sosyal dağılımı yaptı. Biz arkadaşları sorumluluk projesi kararı aldı. Zeybek öğrenmek isteyen öğrencilerin, mama getirerek ücretsiz kurs alması sağlandı. Toplanan yaklaşık 1 ton mama, veteriner arkadaşımız Orhan BUDAK, bir gönüllü hayvan derneği yöneticisi, basından Yüksel FIRAT – Erhan KARATAŞ ve tüm üyelerimiz ile Tuzla – Pendik – Akfırat ve Tepeören kırsalında hayvanlara dağıtıldı.

3 Mart 2020 tarihinde, pandeminin başlaması ile başlatmış olduğumuz Halk Oyunları çalışmalarına ara vermek zorunda kaldık. Pandeminin uzaması nedeni ile 2020-2021 yılları arasında Halk Oyunları çalışmalarını yapamadık.

4 Mart 2022 tarihinde alınan karar ile geçmiş yıllara ait bildirimi yapılmayan Dernek Beyannameleri Bölüm hazırlanarak, DERBİS SİSTEMİ üzerinden girişleri yapıldı.

Kartal Belediyesi bünyesinde yapılması planlanan Uluslararası Halk Oyunları Festival Yürütme Komitesine derneğimizde katılarak görev yaptı. Daha sonra oluşturulan organizasyon gruplarında, İtibaren özellikle Ulaşım, Yurt, Kortej Komitelerinde görev yapan dernek üyelerimiz çok başarılı görevler yaparak, herkesin gönlünü fethetti. Festival çalışmalarında aktif görev alan tüm arkadaşlarımızı ve hocalarımızı yürekten kutluyoruz.

27 Ağustos-01 Eylül 2022 tarihlerinde yapılan Kartal Belediyesi Uluslararası Halk Oyunları Festivaline Karadeniz ve Artvin Yöresi Ekipleriyle çok başarılı gösteriler yapan arkadaşlarımız, derneğimizin adına yaraşır bir görev yaptılar.

Pandeminin ağır koşullarının hafiflemesi ve çalışmaların yapılabilmesinin önü açılması nedeni ile 2022-2023 yılları sezonunda çalışmaların yapılmasına karar verildi. Çalışmalar düzenli bir şekilde, eğitmenlerimizin denetiminde devam etmektedir.

Derneğimizin kuruluşunun 47. Yılını kutlamak için, 2 Ekim 2022 Pazar günü üyelerimizle ve dostlarımızla bir kahvaltı yapıldı.

2020-2021, 2021-2022 ve 2022-2023 Eğitim ve Öğretim döneminde; Bitlis Tatvan da bulunan iki köy okulumuz öğrencilerinin mont, bot ve kırtasiye ihtiyaçlarını üyelerimiz ile yaptığımız kampanya ile karşılayarak, öğrencilerimize gönderdik.” dendi.

Genel kurulda yönetim kurulu faaliyet ve denetim kurulu raporları okundu ve oy birliğiyle aklandı.

Dilek ve temeniler bölümünde konuşmacılar derneğin özel bir atmosferi olduğu, tüm kuşakların dostlukla bir arada olduğu, dostluğun ve sevginin de miras bırakılarak bugüne taşındığına vurgular yaptılar.

Daha sonra yeni tüzük değişimi ile yapılan seçimlerde organların yeni üyeleri seçildi.

Fotoğraf: Yüksel Fırat/Kartal’ın Sesi

Yönetim Kurulu üyeleri:

Ali Aluç
Türkan Baydili
Emrah Tarakçı
Züleyha Kaynak Aluç
Murat Aydın
Erhan Aluç
Nedim Uzunburun

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri:

Ayfer Tarakçı
Aslan Edinç
Halis Akyapu
Gürkan Yıldız
Çetin Aydemir

Denetim Kurulu:

Zafer Aydın

Ferhat Sabancı
Kamil Aluç

Denetim Kurulu Yedek Üyeleri

Aslan Palaz
Hatemin Bozuklu
Esma Ünal

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı