Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana SayfaKÜLTÜR SANAT“Renklerin Uyanışı” Sergisi Açıldı

“Renklerin Uyanışı” Sergisi Açıldı

Ressam Adalet Karabayır’ın “Renklerin Uyanışı” isimli dokuzuncu kişisel sergisi Kartal Belediyesi fuaye alanında açıldı.

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Tozkoparan’ın ve sanatseverlerin katılımıyla açılan sergi renk betimlemeleri ile büyük ilgi gördü.
Ressam Adalet Karabayır, “Baharın müjdecisi 21 Mart gibi güzel bir günde sanatseverler ile buluşmak benim için büyük bir sevinç kaynağı. Doğa ile beraber canlanan renkleri eserlerime yansıtmaya çalışıyorum. Renklerin Dili, yeri geldiğinde sokağımızda, yeri geldiğinde hayalimizde gördüğümüz, görmek istediğimiz, içimizde gizlenen duyguların dışa vurumu oldu.” dedi.
ÇEKSED Başkanı İsmail Üstündağ’ın açılış konuşmasının ardından sanatseverler sergiyi Karabayır ile birlikte bilgiler alarak gezdiler.
Ressam Adalet Karabayır ülkemizin farklı bölgelerinde yaşadığı süreçleri ve renkleri tablolarına yansıtırken Diyarbakır, Tekirdağ sokaklarında bulduğu yaprakları renklerle birleştirmesi ise bir özgünlük oluşturmuş.
Sanatseverlerin ay sonuna kadar Kartal Belediyesi fuaye alanında gezebileceği sergi adına uygun olarak renklerin fikre dönüşerek uyanışını betimlemektedir.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş