Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaGENELYAŞASIN ÖZGÜR BASIN

YAŞASIN ÖZGÜR BASIN

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in 24 Temmuz  Gazeteciler  ve  Basın Bayramı ile ilgili mesajı.

  YAŞASIN ÖZGÜR  BASIN

24 Temmuz  Gazeteciler  ve  Basın Bayramı, basın emekçilerinin vermiş oldukları var olma mücadelesinin öneminin tüm toplum tarafından öğrenilmesi gereken en önemli günlerden biridir.

24 Temmuz 1908 yılında gazetecilerin gerçekleştirdiği onurlu direniş sonucu kaldırılan sansür, bugün Ülkemiz basın emekçilerinin göğüslerinde gururla taşıdıkları onurlu bir mücadelenin madalyasıdır.

Karşı karşıya kaldığı olumsuz koşullara rağmen toplumun haber alma hakkını yerine getirmeye çalışan ve bu uğurda sayısız bedel ödeyen gazetecilik mesleği, hür vicdanın ve toplumun sesi olarak var olmaya devam edecektir.

Toprak  tabletler üzerine yazılarak  başlayan gazetecilik mesleği, bugün çağın en ileri teknolojisi kullanılarak sınır ve zaman tanımadan okuyucu ile buluşmaya devam ediyor.

Bu çabaların sadece ekonomik kaygılarla yapılan bir meslek olarak düşünülmesi, gazetecilik mesleğinin vermiş olduğu kutsal mücadeleye gölge düşüreceği gibi; bu  sektörde emek veren, bedel ödemiş ve hala bedel ödemeye devam eden gazetecilerin varlığına kabul edilmez bir saygısızlıktır.

Basın önünde ki tüm anti demokratik uygulamalar sansürlerin kaldırılmasıyla özgürleşen basının daha özgürlükçü ve demokrat toplumların oluşumunda öncülük ettiği yadsınamaz bir gerçekliktir.

Haber alma hakkının vaz geçilmez temsilcisi olan basın emekçilerinin vermiş olduğu mücadeleye olan saygımız ve desteğimiz daima devam edeceğini hatırlatarak; tüm basın camiasının bayramını en içten duygularımla kutluyor ve saygılarımı sunuyorum.

           Gökhan YÜKSEL Kartal Belediye Başkanı

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in bu duyarlılığına Kartal’ın Sesi Gazetesi olarak, teşekkür ediyoruz.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş