Pazartesi, Eylül 25, 2023
Ana SayfaGÜNCELYüksel, 'Kartal’da ve Uğur Mumcu'da altyapı çalışmaları devam edecek'

Yüksel, ‘Kartal’da ve Uğur Mumcu’da altyapı çalışmaları devam edecek’

Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal’da altyapı çalışmalarının devam edeceğini ve yağmur suyu kanalları gibi konularda bazı bölgelere İBB ile birlikte gireceklerini söyledi.

 

Kartal Belediyesi tarafından 12 yıldır her ayın ilk Cumartesi günü düzenlenen Muhtarlar Toplantısı, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in başkanlığında gerçekleştirildi.

Kartal Belediyesi hizmet binasında düzenlenen 150. toplantıya; Başkan Yüksel’in yanı sıra; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, birim müdürleri ve Kartal’daki mahalle muhtarları katıldı.

2022 Eylül ayı oturumunun açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, sonbahar mevsiminin başlaması ve okulların açılması ile yoğun bir hazırlığa başladıklarını belirterek altyapı ve asfalt çalışmalarını yağışlı havalar gelmeden hızlandırdıklarını söyledi.

Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal’da altyapı çalışmalarının devam edeceğini ve yağmur suyu kanalları gibi konularda bazı bölgelere İBB ile birlikte gireceklerini söyledi.

Kartal merkezdeki ve Uğur Mumcu Mahallesi’ndeki yağmur suyu ve altyapı çalışmalarına da değinen Yüksel, Neyzen Tevfik Meydanı ve çevresindeki çalışmanın ardından Eski Yakacık Caddesi ve Meşeli Ayazma Caddelerindeki yağmur suyu altyapısının da tamamlandığını ve 4 kilometre daha yağmur suyu kanalı yapılacağını söyledi.

Uğur Mumcu Mahallesi’nin en büyük rampasında yine 4 kilometre civarında yağmur suyu kanalı yatırımı yaptıklarını, 30 yıldır planı yapılmayan Uğur Mumcu Mahallesi’nin planlarına kavuşacağını ve bu nedenle altyapı yatırımının gelecek için de önemli olduğunu belirten Başkan Yüksel, Kartal’ın göç alan bir ilçe olarak daha fazla büyüdüğünü söyledi.

Kum parklarının revize edilmesiyle ilgili de konuşan Yüksel, değiştirilen parklarla ilgili vatandaşların görüşlerini önemsediklerini, vatandaşların taleplerini dikkate alarak hareket ettiklerini kaydetti. Başkan Yüksel, değişim yapılan parkların memnuniyet yarattığını, ancak tereddüt yaşayan komşuları da düşünmek zorunda olduklarını kaydederek talebin yoğunluğuna göre karar verdiklerini sözlerine ekledi.

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı