Pazar, Haziran 16, 2024
Ana SayfaPOLİTİKAAK PARTİ KARTAL BU HAFTA DA STK BAŞKANLARINI AĞIRLADI

AK PARTİ KARTAL BU HAFTA DA STK BAŞKANLARINI AĞIRLADI

AK PARTİ KARTAL BU HAFTA DA STK BAŞKANLARINI AĞIRLADI…

 
Etkinlik ve çalışmalarına bütün hızıyla devam eden AK Parti Kartal İlçe Başkanlığı’nın bu haftaki konukları Kartal İlçesinde faaliyet gösteren dernek ve vakıf şeklinde örgütlenmiş sivil toplum kuruluşlarının başkanları oldu. Atmış dernek ve vakıf başkanının katılımıyla gerçekleşen istişare toplantısı, yapılan kahvaltının ardından İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek’in açılış konuşmasıyla devam etti.

‘TÜRKİYE’DE 122 BİN DERNEK BULUNUYOR’

Ebubekir Taşyürek yaptığı konuşmada genel ve yerel siyasetin gündemi hakkında kısaca düşüncelerini misafirlerle paylaştı.
STK’ların önemi ve ülkemizdeki sayıları hakkında bilgiler veren Ebubekir Taşyürek, İçişleri Bakanlığı verilerine göre Türkiye’de 122 bin dernek bulunduğunu, bunun 25 bin tanesinin İstanbul’da olduğunu, derneklerin 38 bin tanesinin mesleki ve dayanışma, yani hemşehri dernekleri olduğunu, hemşehri derneklerinin de yüzde 54’ünün Marmara Bölgesinde bulunduğunu söyledi. Ülkemizdeki 122 bin derneğin 72 bininin 2000 Yılı öncesi varken, AK Parti yönetimindeki son 20 yılda oluşan haklar ve özgürlükler ortamı sonucu 50 bin yeni dernek kurulduğuna dikkat çekti.
Dünyanın STK’ların önemini son 30-35 yılda keşfettiğini vurgulayan Ebubekir Taşyürek “özellikle 1980’ler sonrasında STK’lar Dünyada ve Türkiye’de piyasa ve devlet arasında üçüncü yol olarak görülmeye ve kabul edilmeye başlanmıştır” şeklinde konuştu.

AYDOS ORMAN YOLU İHTİYACA CEVAP VERMİYOR

537 rakımı ile İstanbul’un en yüksek noktası olan ve Kartal’a ismini veren Aydos Tepesi’nin Kartal, Pendik, Sultanbeyli ve Sancaktepe ilçelerinde bulunduğunu belirten Ebubekir Taşyürek, Aydos Orman sınırından geçen ve ihtiyaca cevap vermeyen mevcut yolun Pendik sınırlarında kalan kısmının Pendik Belediyesi tarafından kendi imkanlarıyla 45 günde tamamlanarak hizmete alındığını hatırlattı. “Kartal Belediyesi de yolun Kartal sınırlarında kalan kısmını acilen yapmalıdır,“ diyen Ebubekir Taşyürek, Kartallı STK Başkanlarından bu konunun takipçisi olmasını istedi.
Toplantının son bölümüne katılan ve Kartal’da İlce teşkilatıyla saha çalışması yapan AK Parti 1. Bölge İstanbul Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut kısa bir selamlama konuşması yaparak özellikle pandemi süreci ve sağlık sektörüne ilişkin açıklamalarda bulundu.
Program, katılımcıların toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş