Çarşamba, Haziran 29, 2022
Ana SayfaEMEKİşçilerden Şubeye Plaket

İşçilerden Şubeye Plaket

Türk Harb-İş Sendikası İstanbul Şubesi işçiler adına açtığı davayı kazanarak, işçilerin mağduriyetini ortadan kaldırdı ve işçilerden plaket aldı.

 
 
Türk Harb-İş Sendikası İstanbul Şubesi’nin açtığı ve yaklaşık 25 aydır süre gelen davada hukuk mücadelesinde kazanımla çıkan İskeleci meslek kolunda çalışan işçiler İstanbul Tersanesi işyeri işçi temsilciliğinde bir araya gelerek şubeye plaket verdiler.
Türk Harb-İş Sendikası İstanbul Şubesi işçiler kazandıkları haklı davalarında yanlarında olan ve onlara en başından beri inanan Şube yönetiminehttps://kartalinsesi.org/kartal-kara-dikimevi-mudurlugu-onunde-bu-is-yerinde-isci-kiyimi-var-aciklamasi/ teşekkürlerini belirtmek adına bir plaket hediye ettiler.

2016 yılında çalıştıkları meslek koluna yapılan ölçümle 7,5 saat kapsamına geçen, ancak 2017 yılında başka bir fabrika kadrosuna dahil oldukları gerekçesiyle yaptıkları iş niteliği hiç değişmemesine rağmen kapsamdan çıkarılan, bu nedenle hak kaybı yasayan İskeleci meslek kolunda çalışan işçilerin bahse konu süreçte yaşadıkları hak kaybına dair, geriye dönük alacakları ile ilgili verilen hukuk mücadelesinin kazanılması ile, her bir sendika üyesi işçilerin hak ettikleri ücretler, şahsi hesaplarına aktarıldı.
 

İŞÇİLERDEN ŞUBE BAŞKANINA TEŞEKKÜR PLAKETİ

İşçiler Türk Harb-İş Sendikası İstanbul Şube yönetiminin göreve geldiği günden bu yana, kendi yönetimi öncesinde ilgilenilmeyen, önemsenmeyip sümen altı edilen ve geçiştirilen bir çok üye sorunları ve talepleri konusunda bir çalışma sürdürdüğünü belirttiler. Bu özverili çalışmaların sonucu olarak yaşanan hak kayıplarının, az yada çok olduğuna bakmaksızın, kazanıma dönmesi için her türlü mücadele ve özveriyi veren şube yönetimimiz, görev süresi döneminde açtırdığı bir davadan daha zaferle ayrılmasının önemine dikkat çeken İşçiler, “Şube yönetimimiz,  https://kartalinsesi.org/kartalda-abdnin-adana-incirlikteki-ussundeki-isci-kiyimi-protesto-edildi/görev süresi başlamadan önceki tarihte yaşanan ve alınamaz diye üstüne gidilmeyen bir hak kaybını gidermenin mutluluğu ile haklı bir gurur yaşıyor” dediler.
İskeleci meslek kolunda çalışan  Ertuğrul Kurukol, hak sahibi üyeler adına teşekkür konuşması yaptı. Ertuğrul Kurukol, ‘Yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi için bir önceki yönetimden gereğinin yapılması için taleplerde bulunduklarını, talepleri sonrası bu isteğinizden bir şey çıkmaz denilerek ciddiye alınmadıklarını’ belirtti. Kurukol, devamında, ‘Gelinen noktada sendikacılığın siyaset üstü bir beceri ve liyakat sahipleri tarafından yapılması gerektiğini, bunun en somut örneğinin davaları ile ilgili kendilerine inanan ve her türlü çabayı sarf eden şuan ki İstanbul Şube yönetimi olduğunu söyleyerek, mesai arkadaşları adına şube yönetimimize teşekkür etti.
Teşekkür konuşması ardından,  Türk Harb-İş Sendikası İstanbul Şubesi yönetimine plaket verildi.
 

Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar