Perşembe, Nisan 25, 2024
Ana SayfaGÜNCELTanyeri Nahiyesi Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Genel Kurulu, Vedat Bal Dedi

Tanyeri Nahiyesi Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Genel Kurulu, Vedat Bal Dedi

Erzincan İli Tanyeri Nahiyesi Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Genel Kurulu’nda Başkan Vedat Bal ve Hasan Güler başkanlığında oluşan iki liste yarıştı. Yarışmayı Vedat Bal’ın başkanlığında oluşan liste kazandı.

Kartal/Yüksel Fırat

Kartal/Atalar Büklü Düğün Salonunda  gerçekleşen kongreye üyeler çok yoğun bir ilgi ve katılım gösterdi. Öyle ki, 2021 yılında yapılan seçimde kullanılan toplam oy sayısı 273 iken bu seçimlerde 438 oy kullanıldı.

Salon kongre başlangıcı olan saat 13.00’de dolmaya başladı ve saat 19 civarında biten kongreye ilgi hiç azalmadı.

Erzincan İli Tanyeri Nahiyesi 20 civarında köy derneğini bağrında bulunduran Tanyeri Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Kartal’da da önemli bir etkiye sahiptir. Kartal’da ekonomi, politika, kültür-sanat başta olmak üzere yaşamın her alanında önemli katkı ve etkilerde bulunmuş bir coğrafyanın derneği olması dolayısıyla kongresi Kartal açısından da büyük önem arz etmektedir.

‘Hangi liste kazanırsa kazansın, kazan Tanyeri Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği olacak’ diyen üyeler tatlı bir heyecanla kongrenin tamamlanmasını beklediler. Ardından ise demokratik yarışa giren başkanların birlik mesajlarıyla tamamladılar kongreyi.

Kongrede yarışan iki listeden Vedat Bal’ın listesi 253 ve Hasan Güler’in listesi 183 oy aldı.

Kapanış konuşmalarında Hasan Güler, demokratik denetim ve eleştiri haklarını kullanacaklarını belirterek, “Biz bir emek verdik, bize inanan güvenen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Görüyoruz sizlerin de başarılı bir çalışma ile bu sonucu aldınız. Sizlerin de çabanızı ve emeğinizi kutluyoruz. Bu bir başarıdır. Seçilen liste meşru bir iradedir. Saygı duyuyorum buna, bunlar bizim temsilcilerimizdir.” dedi.

Başkan Vedat Bal tüm üyelere teşekkür ederek başladığı konuşmasında “Genel kurullar insanları ve derneği geliştirir. Bu kongrede de bizler eleştirtişlerimizi ve derslerimizi aldık. Hasan Güler’in fikirleri bizler için çok kıymetlidir. Bundan sonra tüm üyeler olarak sık sık bir araya gelecek ve projeler geliştireceğiz. Derneğimiz daha da geliştirmek için mücadele edeceğiz. Her iki listedeki tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.” diyerek tamamladı konuşmasını.

Vedat Bal’ın başkanlığında kazana liste:

YÖNETİM KURULU

Vedat BAL

Gökmen Turan ÖZTOP

Derya AYDIN

Selahattin YILDIRIM

Mehmet CEYLAN

Serkan BOZTEPE

Hatice KUMAŞ

Ecem AYDIN

Can CAN

YÖNETİM KURULU YEDEKLER

Perihan GÜL

Gülçiçek ÇETİN

Öznur ÇELİK

Gülsüm KARAGÖZ

Mustafa ÇEVİK

DENETLEME KURULU

Veysel CANER

Barış AĞIRGÖL

Özcan ÇETİN

DENETLEME KURULU YEDEKLER

Erol CENAN

Yaşare KIPIRTI

Leyla BİÇER

 

 

 

 

 

Yuksel Firat
Yuksel Firat
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı